Lezen en schrijven

"Afgelopen week was de Week van lezen en schrijven. Nu is tegenwoordig bijna elke week wel een week van iets, waar een thema centraal wordt gezet zodat er extra aandacht voor is. Maar deze week gericht op lezen en schrijven, vind ik wel super belangrijk.
Want ondanks het internet en tv en alle beelden die we daarop te zien krijgen, blijft geschreven tekst een belangrijke bron van informatie. In Nederland hebben 3 miljoen mensen van 16 tot en met 75 jaar moeite met lezen, schrijven en/of rekenen. Dat is een hele grote groep. Deze groep heeft daardoor ook vaak moeite met een computer of een smartphone. En daar ontkom je niet meer aan in deze tijd.
Gelukkig zijn steeds meer jongeren onder de 18 lid van de bibliotheek. Ik beleef zelf heel veel plezier aan lezen en dat gun ik iedereen. Ook met lezen gaat het Engelse gezegde 'use it or lose it' op. Als je nog maar weinig leest, gaat je vaardigheid achteruit.
Datzelfde geldt voor schrijven. Ikzelf schrijf het liefst met de hand. Dat helpt bij het ordenen van mijn gedachten. Wat ik opschrijf blijft beter 'hangen', blijft beter in mijn hoofd zitten. Ook deze column schrijf ik met de hand. Maar wel op een apparaat dat van mijn geschreven tekst zo meteen getypte tekst maakt. Wel zo gemakkelijk, het beste van beide werelden."
Greet Buter