Op de kaart

"Sinds vorig jaar hebben we in onze gemeente de BOA'S (Buitengewoon Opsporingsambtenaren) zelf in dienst. U bent ze vast wel eens tegengekomen. Jeremy en Sem zijn veel onderweg om Deurne en onze kerkdorpen elke dag een beetje veiliger te maken. Vorige week dinsdag liep ik een avond met hen mee. Ze doen hun werk heel professioneel én met zichtbaar plezier. Het was een leerzame avond! Fout geparkeerde auto's bij het station, het nalopen van meldingen van u als inwoners, fietsers zonder licht. Maar ook jongeren die elkaar buiten treffen, ook op zo'n koude avond. Zolang dat gezellig blijft, is daar ook niks mis mee.
Lastiger was het Groot Dictee der Nederlandse Taal. Deze keer vanuit onze eigen bibliotheek aan de Markt. Super trots was ik, dat dit mooie landelijke evenement naar Deurne kwam. Heel leuk was het ook om mee te doen! Wim Daniëls had een mooie tekst gemaakt over Deurne, inclusief de "instinkers" die bij een dictee horen. We hebben met dit dictee onze gemeente én de beste bieb van 2025 mooi op de kaart kunnen zetten!
Binnenkort krijgen we van de landelijke overheid een boekje in de brievenbus. Dat gaat over wat we zelf kunnen doen als bijvoorbeeld de stroom voor langere tijd uitvalt. U heeft vast al wel van het noodpakket gehoord. Voldoende flessen water, zaklamp, extra batterijen, dat soort dingen. De campagne waar het boekje bij hoort heet "Denk Vooruit". Wat nodig is kan ook heel persoonlijk zijn, zoals zorgen voor voldoende voorraad aan medicijnen of voer voor uw huisdier. Mocht zich zo' n noodsituatie voordoen, dan moeten we daar als samenleving óók goed op voorbereid zijn: kunnen uw buren zich ook zelf redden, kent u mensen in uw dorp of wijk die een beetje hulp nodig hebben? Het is goed om daar samen vooraf over na te denken. In het nieuwe jaar gaan we daar samen met u mee aan de slag. Het onderwerp zal dus de komende tijd ook op deze plek aan de orde komen..."
Greet Buter