Verslag 21 oktober 2026
Verslag Adviescommissie Omgevingskwaliteit nr. 2026.11
Aan het College van Burgemeester en Wethouders
Afdeling: Ruimtelijke ordening en omgevingsvergunningen
Verslaglegger: Eugene Franken
Aanwezig
- Commissieleden: Carl Bossier CB Voorzitter, Ad van der Steen AS burgerlid namens de erfgoedvereniging, Paul Segers PS lid, Karlijn Kersten KK lid erfgoed
- Ambtelijk: Catheleijn Staps CS ambtelijke ondersteuning, Eugène Franken EF secretaris
Afwezig
--
De vergadering
Opening
13.00 uur
1. Mededelingen
- Voortaan licht de gemeente de plannen gedurende het eerste halfuur van de vergadering kort toe. Indien nodig bespreekt de commissie elk plan voorafgaand aan het betreffende agendapunt, zodat de vergadering efficiënter verloopt. Het verzoek van de commissie is om ambtelijk hiermee rekening te houden bij de tijdsplanning van de agenda.
- AS is bij de volgende vergadering verhinderd. Hij zal een vervanger namens de erfgoedvereniging regelen en neemt de stukken vooraf met hem door.
2. Notulen vorige vergadering
- Akkoord.
3. Vaststellen agenda
Na een check op de gezamenlijk te bespreken plannen in verband met van belang zijnde cultuurhistorische en/of stedenbouwkundige aspecten wordt de agenda vastgesteld.
4. Agendapunten geen bouwplan zijnde
--
5. Bouwplannen
- Blasiusstraat/ Pottenbakker Deurne
Het realiseren van een woongebouw met 16 appartementen aan de Blasiusstraat en het bouwen van 15 duplexwoningen aan de Pottenbakker
VOLDOET MITS, zie bijlage voor het uitgebreide advies.
- Kuilvenweg 6 Deurne (Beeldbepalend pand)
Het renoveren van een historische boerderij
GESPREKSNOTITIE, zie bijlage voor het uitgebreide advies.
- Torteltuin 2 Deurne
Het aanpassen van het raam in de buitengevel naar een buitendeur
VOLDOET, zie bijlage voor het uitgebreide advies.
- Belgerenseweg 39 Vlierden (Beeldbepalend pand)
Het herbouwen van een langgevelboerderij
VOLDOET MITS, zie bijlage voor het uitgebreide advies.
- Walsbergseweg 40
Het realiseren van een paardenhouderij met bedrijfswoning
VOLDOET MITS, zie bijlage voor het uitgebreide advies.
- Heuvelstraat 1b Deurne
Het bouwen van 2 appartementen
VOLDOET, zie bijlage voor het uitgebreide advies.
6. Rondvraag
De commissie benadrukt nogmaals dat het van belang is om de stedenbouwkundige aan te laten sluiten in de vergadering, zodat duidelijk is welke reacties er gegeven zijn door de gemeente (in casu de afdeling RO) in een eerder stadium van het plan, voorafgaand aan de behandeling in de commissievergadering. Het doel hiervan is om zo eenduidig en consistent mogelijk te kunnen adviseren op aanvragen.
Tegelijkertijd geeft de voorzitter aan dat onder de Omgevingswet er geen hiërarchie meer bestaat tussen de regels van het Omgevingsplan (vm. Bestemmingsplan) en de Welstandsnota.
Vóór de invoering van de Omgevingswet wogen de regels uit het Bestemmingsplan zwaarder dan de regels uit de welstandsnota; sinds de invoering van de Omgevingswet wegen die even zwaar.
7. Sluiting
16.00 uur
Carl Bossier, voorzitter
Eugene Franken, secretaris